Dzieci uczą się języków całym sobą

Nikt nam nie zagwarantuje, że będzie łatwo i szybko. Jeśli ktoś tak mówi to znaczy, że mija się z prawdą. Nauka języków obcych jest wyzwaniem dla naszych szarych komórek, nerwów jak i organizacji. Jak już wiadomo z wiekiem nauka przychodzi trudniej. Najlepiej, nie ma co ukrywać, radzą sobie dzieci.

Wybór szkoły

Mieszkając w dużym mieście jakim jest Poznań o wiele łatwiej znaleźć odpowiadającą nam szkołę językową niż mieszkańcom małych miasteczek. Wpisując frazę angielski Poznań można trafić na wiele ciekawych ofert. Tylko teraz pytanie, jak z tych ociekających lukrem opisów wybrać tą dobrą szkołę? Warto odwiedzić ją przed zapisaniem siebie czy dziecka. Zobaczyć jak są prowadzone lekcje, często są organizowane dni otwarte gdzie można porozmawiać z nauczycielami. Korzystnie jeśli wśród nauczycieli jest native speaker.

Nauka to świetna zabawa

Szczególnie dla tych najmłodszych. Poznawanie nowego języka poprzez używanie go w zabawie, czy wykonywaniu każdych czynności to jeden z najłatwiejszych sposobów nauki. Dzieci bawiąc się poznają nowe zwroty, a powtarzając je podczas tej samej czynności zapamiętują. Dorosłym czasem trudno się przełamać i świetnie się bawić rzucając piłką i odpowiadać na pytanie po angielsku, ale jak się uda, to lekcja jest swobodna i produktywna. Dzieci bardzo łatwo przyswajają sobie obcy akcent, więc warto to wykorzystać. Wybierając szkołę językową dla dzieci w Poznaniu warto zwrócić uwagę na metodę nauki jaką oferuje placówka. Dobrze jeśli zajęcia są prowadzone w sposób przyjemny dla dzieci, zawiera zabawy czy inne elementy rozrywki. Do tego dochodzi nam jeszcze kwestia wielkości szkoły. W małych kameralnych szkołach panuje zwykle rodzinna atmosfera, uczniowie traktowani są bardziej osobowo i zwraca się uwagę na każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *